ARMO Mobil Uygulaması Öğretmenlerle Buluştu

14 Kasım 2023 Salı

ARMO Mobil Uygulaması Öğretmenlerle Buluştu

Fakültemiz Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı  Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yüksel’in yürütücülüğünde, Uşak Üniversitesi’nden Doç. Dr. İbrahim Delen, Ege Üniversitesi'nden Doç. Dr. Bahadır Namdar ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Doç. Dr. Gökhan İnce’nin araştırmacı olarak yer aldığı "Artırılmış Gerçeklik Destekli Modelleme Uygulamasının ve Eğitim Modülünün Geliştirilmesi" (ARMO) adlı  projedeki eğitimlere İstanbul, Rize, Uşak ve İzmir’den öğretmenler katıldı.

Türkiye’nin dört farklı şehrindeki akademisyenleri ve öğretmenleri bir araya getiren ARMO (Artırılmış Gerçeklik Destekli Modelleme Uygulamasının ve Eğitim Modülünün Geliştirilmesi) projesinin öğretmen eğitimi İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Eğitim süresince yenilikçi bir yaklaşımla geliştirilen ARMO uygulaması ve Eğitim Modülü öğretmenlere tanıtıldı. İki gün boyunca süren eğitimlerde öğretmenler uygulamayı geliştiren araştırma ekibiyle ve eğitim modülünü hazırlayan akademisyenlerle tanışma şansı buldu. Öğretmenlerin sınıflarında AR uygulamalarını etkin bir şekilde kullanabilmesi için uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi. Proje eğitimlerinde AR uygulamalarını lise düzeyinde İTÜ MTAL bünyesinde gözlemleyen öğretmenler, ortaokul düzeyinde AR uygulamalarını kullanarak öğrenci gelişimlerini gözlemleme fırsatı buldular.